Egyébként arról regélek majd, hogy miért keltették fel az érdeklődésem az alábbi művek:
Kezdem azzal, ami lehet, hogy nem sok embert fog érdekelni, ezek pedig az angol nyelvű könyvek, amelyek megfogtak. Kicsit csaltam, mert több regényt dobtam a könyvjelzősávomba, tehát itt egy hosszabb listának kéne állnia, de nincs értelme mindent berakni ide. Ezért szelektáltam és csak azok a kötetek kerültek be, amelyek eljutottak az érdekességük azon fokáig, hogy molyról/GR-ről leszedtem a borítójukat és lementettem őket egy mappába. A többiekre az jellemző, hogy fogalmam sincs, olvasom-e őket a későbbiek során.
Megjelenési infók:
Claudia Gabel - Cheryl Klam: Elusion - 2014. március 18. (külföld), itthon 2014-ben úgyszint megjelent
Claudia Gabel - Cheryl Klam: Etherworld - 2015. március 31. - megjelent
Alethea Kontis: Enchanted - 2012. május 8. - megjelent
Alethea Kontis: Hero - 2013. október 1. - megjelent
Jen Campbell: More Weird Things Customers Say in Bookshop - 2013. április 18. - megjelent
Kelly Oram: V is for Virgin - 2012. december 11. - megjelent
Jodi Meadow: The Orphan Queen - 2015. március 10. - megjelent
Victoria Schwab: A Darker Shade of Magic - 2015. február 14. - megjelent
Kristen Simmons: The Glass Arrow - 2015. február 10. - megjelent
Tavaly jött ki itthon a Maxim Könyvkiadó jóvoltából a Káprázat, én pedig nem kisebb célt tűztem ki magam elé, minthogy elolvasom angolul (Elusion). Ez egy régebbi vl. elem, de mivel a második része mostanában jelent meg külföldön (Etherworld) pontosan idén március 31-én, ezért azt is felraktam. Imádom a kötetbeli virtuális világokat (ez is az egyik gyengém a varázslóiskolák mellett) és kíváncsi vagyok rá, na meg a YA műfajjal viszonylag jóban maradtam úgy néz ki, bár ez inkább attól függ van-e benne szerelmi sokszög... szóval remélem a Káprázatban nem ez a lényeg!
Az Elusion-Etherworld mellett tetszetős borítóval rendelkezik az Enchanted, illetve a Hero, amely most a magas lángon égő Fable 3 mániám miatt is szörnyen szörnyen de még annál is inkább kívánt olvasnivaló. Az elsőben egyébként van herceg és meseszerű én meg imádom az ilyesmit, a másodikat már csak azért is szeretném, mert sorozatfolytatás, de nagy szerepe van benne - a Fable miatt - a címbeli Hős szónak.
Párszor utaltam már arra, hogy szeretem a herceges sztorikat és emellett bizony a fantasybeli királynők, hercegnők sem maradhatnak ki a sorból, bár igazából fogalmam sincs honnan van ez a mániám. Általában az ilyen típussal óvatosan bánok, vagyis mindent feldobok vl-ra és halogatom az olvasást mert mi lesz ha elfogynak, csak szomorúan pislogok majd a monitorra... mindenesetre az idei megjelenés bőven ellát majd és bár most kimaradt a listából a Queen of the Tearling, de az Orphan Queen nem. Bár pont most láttam róla egy negatív kritikát, de nem baj, kíváncsi vagyok mindenre. A Glass Arrow viszont a marketingszöveggel fogott meg, vagyis azzal, hogy a fülszöveg alkotói A szolgálólány meséje illetve a Vérvörös út keverékének tartják ezt a kötetet. Az utóbbi nagyon tetszett, az előbbi meg régóta porosodik a polcomon.
Az Amazon miatt szintén nőtt a listám, mert Kelly Oram angol könyve ingyenes volt pár napig, én pedig lecsaptam rá. A More Weird... első ,,részét" már olvastam, nekem igazán tetszett és kíváncsi vagyok még más eladók kalandjaira a furcsa kérdéssel/kéréssel előálló vásárlókról. A szekció utolsó könyve Victoria Schwabé, akitől már ismerem az Archívumot, de mellette kíváncsi vagyok a mágia sötétebb oldalára is.
A következő képre is jutott az angol könyvekből, de itt már a Scolar illetve a Gabo és Ciceró kiadó is képviselteti magát:
Megjelenési infók:
Teri Terry: Mind Games - 2015. március 5. - megjelent
Rhiannon Thomas: A Wicked Thing - 2015. február 24. - megjelent
Janne Teller: Minden - 2015 - megjelent
Per Petterson: Megtagadom - 2015 - megjelent
Scott Westerfeld: Túlvilágok - 2015 - megjelenésre várva
Garth Nix: Sabriel - 2015 - megjelent
Robert Holdstock: Lavondyss - 2015 - megjelent
A kevert kategória két angol olvasmánya a Mind Games illetve egy Csipkerózsika retelling, A Wicked Thing, azt meg nagyon bírom szeretni. A MG érdekesnek tűnik, amikor először találkoztam a fülszöveget, megragadott, bár ehhez úgy látom elég a virtual world (virtuális világ) kifejezés. Rajtuk kívül érdekel még a Minden, amelyet már
A Gabo és Ciceró kiadótól érdekel még többek között (azért mert nemrég írtak egy bejegyzést a Könyvfesztes megjelenésekről amitől rendesen bezsongtam, de mivel ez áprilisban történt, így a következő hónapban ejtek szót róluk, addig is >> itt a link <<) a Sabriel, amit hamarosan olvasni fogok, na meg a Túlvilágok, amit angolul néztem ki, de a kiadó kiadás terén jóval gyorsabb az én csigatempójú olvasásomhoz képest, így hát ez van. Lassú vagyok.
A Sabriel érdekel, mert mindig is kíváncsi voltam a tömegeket megmozgató fantasy művekre, beleolvastam, az angolba is, összehasonlítottam a kettőt és tetszik a magyar verzió. Amúgy a fülszöveg engem a Chrestomanci-krónikákra emlékeztet a macska, mágia, határvonalak kulcsszavak miatt bár a Jones műben inkább párhuzamos világok léteznek, de mindegy is a lényeg, hogy az gyerekkorom és talán a mostani énem egyik kedvenc gyerekkönyve, anno engem ez a regény inspirált, de hogy mire, azt később árulom el. ;) Ha a Varázslatos életre, vagy a Christopher Chantra gondolok melegséget érzek itt belül, és bár nem fogom egymáshoz hasonlítani a kettőt, csak remélem, hogy a Sabriel is ilyen szerepet tölt majd be. Néha csak varázslatos történetekre van szükségünk! A Sabriellel ellentétben nem tudok a Túlvilágokhoz ennyire sokat és ilyen személyes dolgokat írni, bár most ahogy újra elolvastam a fülszövegét a Történetárus jutott eszembe, meg az, hogy írókról szóló könyvet nem is igazán olvastam még.
A harmadik szekcióban igyekeztem az Athenaeum, a Kossuth, az Ulpius-Ház na meg a Maxim Kiadó e hónapban váróra került könyveit összeszedni. Akad benne két külföldi cím is, remélem ezek hamarosan érkeznek hazánkba, bár azt hallottam nem hivatalos forrásból, hogy a Csontszüret második része idén jelenik meg itthon, de a Szilánkos-tenger következő részéről nincs infóm.
Megjelenési lista:
Émile Ajar: Előttem az élet - 2011 - megjelent
Joe Abercrombie: Half the World - várható megjelenés: nem tudok semmit róla
Árvay Gréta: Elmerülve - 2015 - megjelent
Val McDermid: A Klastrom titka - 2015 - megjelent
Samantha Shannon: The Mime Order - várható megjelenés: 2015
Bíró Szabolcs: Liliom és vér - 2015 - megjelent
Alice Hoffman: The Museum of Extraordinary Things / Gyönyörű Titkok Múzeuma - 2015-ös Könyvfesztivál - megjelenésre várva
Hartay Csaba: Nem boci! - 2015 - megjelent
Hatala Csenge: Hírzárlat - 2015. május 15. - megjelenésre várva
Az Előttem az élet a Salamon király szorong miatt került fel a várólistámra, nagyon tetszett a szerző stílusa és remélem legalább olyan élmény lesz mint a Park kiadó által kiadott regény. Igazából ennyi a története a várólistámra kerülésének: szeretnék még a szerzővel ismerkedni, de csak óvatosan, mert hamar elfogynának a könyvei. Érdekel még nagyon A Klastrom titka, ami a Harper Collins kiadó egyik projektjének második ,,része", tudniillik elhatározták, hogy kortárs szerzőkkel karöltve modern környezetbe helyezik Austen klasszikusait. Így alakult ki az Austen Projekt terve és érkezett hazánkba a második fő mű (az első az Értelem és érzelem volt), amit a Kossuth Kiadó ültet át a nyelvünkre. Én pedig lelkesen vadászom az összes Austen átdolgozást,
Az új Alice Hoffman pedig nagy vágyam, elkezdtem angolul, de alig haladtam vele, mert még mindig a The Duff a fő angol olvasnivalóm. Ezután már csak Athenaeumos regényeket tettem rá a képre, kezdve a Half the World cíművel, ami Az uralkodó második része és nagyon érdekel mi lesz Yarvival, így nem kérdés, hogy akarom-e olvasni. Ilyen még a Csontszüret folytatása, amit szintén várok, bár az első részről nem írtam és azt újra szeretném olvasni, de attól függetlenül kíváncsi vagyok mi lesz a sorsa a főszereplőnek. Elvileg már megjelent a Nem boci! könyv, amely engem a facebook lapjával vett meg a sok hülye poén miatt, amelyre még vevő is vagyok, szóval kíváncsian várom a kötetet, mert szeretem a humoros stílust. Ezzel szemben Hatala Csenge Hírzárlat című regénye a balassagyarmati túszejtés történettel egy teljesen más műfajt képvisel és sosem álltak tőlem távol a dokumentumregények, így nem kérdés, hogy érdekel-e. Bíró Szabolcs új regénye is felkerült a várólistámra, mert szeretem a jól megírt (!) történelmi műveket és már régóta meg szeretnék ismerkedni a szerző stílusával. Utoljára hagytam Árvay Gréta könyvét, amelyre kíváncsi vagyok. Egyrészt érdekel engem ez a swingerklubos világ, meg nagyon is nyomon követem a szépen kifejezve erotikus vonal köteteit, ez pedig bőven belefér a kategóriába, bár azt nem tudom, hogy mennyire fog ez átlendülni valami másba a keményebb részletekkel vagy akár az is lehet, hogy a klub csak háttérzaj a szereplők problémáihoz és nem fog hozzáadni semmit sem.
Megjelenési infók:
Minecraft Könyvek - 2014 - megjelent
J. J. Adams (szerk.): Sherlock Holmes lehetetlen kalandjai - 2015 - megjelent
Stefan Spjut: Stallo - 2015 - megjelent
Jane Hawking: Utazás a végtelenbe - 2015 - megjelent
Kae Westa: A démon és a papnő - 2014 - megjelent
A negyedik képen megmutatom mennyire is vagyok kocka, mert előtérbe kerülnek a Minecraft könyvek, bár a Minecraft Wiki hosszú tanulmányozása után nem tudom mennyivel adnak majd többet a kötetek, viszont belenéztem az egyikbe és volt olyan infó amiről nem tudtam, szóval bizakodó vagyok bár engem inkább az érdekelne, hogy hogyan lehet kijátszani a program apró hibáit, vagy kiskapuit. Egyébként jó a játék, csak egy idő után unalmassá válik, plusz gyémántot ritkán találok és szinte csak építkezni szeretek, meg néha megijeszt egy-két zombi meg *sípszó * creeper, igen a sípszó együtt jár a névvel - bányászat közben. Viszont sosem tudom végigtolni, mert megunom.
Ha pedig a Bookline Könyvek kiadványairól szólt az előző bekezdés, folytatnám a Libri köteteivel a Stallóval illetve az Utazás a végtelenbe cíművel. A Stallo fülszövege engem A láthatatlan őrző című kötetre emlékeztet, plusz trollokról van szó és róluk nem igazán olvastam még a HP sorozaton kívül, na meg svéd thriller. Ennyi elég is nekem. Az Utazás a végtelenbe Stephen Hawking miatt érdekel, nagy koponya, nagy tudós és tisztelem a küzdelméért, így nem is kérdés, hogy érdekel minden, ami vele kapcsolatos.
A démon és a papnő illetve a Sherlock Holmes fellángolások, vannak ilyen megérzéseim, hogy nekem ezt olvasnom kell és ők ilyenek. Általában az előérzeteim beválnak, így remélem itt is így lesz.
Megjelenési infók:
George R. R. Martin (szerk.): Zsiványok - 2015. április 23. - megjelenésre várva
Anthony Ryan: A várúr - 2015 - megjelent
Josh Malerman: Madarak a dobozban - 2015. április 23. - megjelenésre várva
Franck Thilliez: GATACA - 2015. április 22. - megjelenésre várva
Rene Denfeld: Az elvarázsoltak - 2015. április 23. - megjelenésre várva
Jessie Burton: A babaház úrnője - 2015 - már megjelent
Utoljára, de nem utolsósorban jön a Fumax-tömb, némi Libri-, és Gabo kiadós színezettel, de töredelmesen bevallom, az utóbbi két regény lemaradt az előző képekről, így legközelebb jobban fogok figyelni. Tehát akkor kezdem velük: a GATACA könyvnek már a címe is érdekes, de ez az evolúciós thriller téma a fülszövegben nagyon bejön, kíváncsi lettem! A babaház úrnője a szabadságvágy miatt került várólistámra, érdekel, hogyan fogta meg a szerző ezt a témát.
Fumax-tömb: A pár darab újdonság közül Az elvarázsoltakra írnám azt, hogy bizonyos esetben fogom olvasni, mert a haláltémát a könyvekben igyekszem messzire elkerülni, de a hülye katasztrófaturista énem az, aki folyamatosan menne elé és vágyik a nem is olyan tiltott de nyugtalanító tudásra, amely az irodalmat nem csak arra használná fel, hogy elmeneküljön a fantasybe, hanem hogy arcon csapja a valóság, hogy megismerje a világot és elgondolkodjon. Addig a pillanatig óvatosan kerülgettem ezt a regényt, míg valahol meg nem láttam a halálsor szót, onnantól kezdve pedig elmenekültem a könyv elöl, úgy voltam vele, hogy ez nekem túl erős, mert Stephen King óta elég a halálsorból. De utána szépen lassan visszamerészkedtem ahhoz a gondolathoz, hogy mi van ha ez egy nagy hiba? Mindenkinek van története és engem minden sztori érdekel, hát miért ezzel a könyvvel tegyek kivételt?
A kiadó másik regénye a Zsiványok, amely az impozáns szerzőgárda miatt került váróra, közülük Abercrombie miatt főleg, de Gaiman művére is nagyon kíváncsi vagyok. Az utolsó regény a Madarak a dobozban, igazából annak csak annyi az oka, hogy Fumax is, meg thriller is, kíváncsi vagyok a kiadó új sorozatára. A fülszöveg alapján borzongatós lesz, már alig várom!
Ennyi lenne, az áprilisi lista május elején érkezik majd a Könyvfesztes újdonságokkal, amelyek engem is érdekelnek. (Lassan fogom a régebbi várólista tagokat is megmutogatni, de egyelőre sok az újdonság, van miről írni.)
Valaki tud esetleg valamit az Etherworld-ről, hogy le lesz-e fordítva? Mivel már 5 éve, hogy megjelent, sajnos nem látom nagy valószínűségét, mégis reménykedem abban, hogy valaki megnyugtat a ténnyel, hogy a folytatás is elérhetővé válik magyar nyelven.
VálaszTörlésSzia! Sajnos nem tudok semmit róla. :< Talán a kiadót a megkérdezed, akkor többet fogsz tudni, bár szerintem ne számolj sok jóra.
Törlés